Рекламата на кафуле во Србија, „кај нас кафето е најдобро оти го прават луѓе со факултет“, предизвика револт

By

На „Редит“ се појави фотографија од едно кафуле во Србија кое тврди дека го служи најдоброто кафе, затоа што го подготвуваат луѓе со факултет.

Рекламата предизвикала различни реакции. За  едни таа е смешна, а за други нефер и некоректна.

„Бедно на повеќе нивоа, а најголемото е дека маркетинг-тимот/сопственикот на овој локал мислел дека оваа толку духовита досетка треба да се стави како реклама “, велат на социјалните мрежи.

Некои рекле дека проблемот со преквалификуваната работна сила е резултат на тоа што луѓето завршуваат бесмислени и непотребни факултети.

Ќе ви се допадне

Watch Keijo!!!!!!!! Specials Episode 6

AnimeDao: KamiChu! (OVA) (Dub) anime episode 4 online free at https://animedao.nl animedao god of highschool

AnimeFreak: Sailor Moon R (Dub) anime episode 43 online free at https://animefreak.ws hunter x hunter animefreak

Website https://animekisa.in: Watch Harmony (Dub) animekisa Episode Full anime sites

TwistMoe: Elfen Lied (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net watch animes