Се продава на аукција капакот од тоалетната школка на Хитлер

By

Капакот од тоалетната школка на Хитлер се продава на аукција и се очекува да достигне вредност од 15.000 долари. Овој капак го украл американски војник од тоалетот на диктаторот во Бергхоф. Тој капакот потоа го однел во семејната куќа во Њу Џерси и го изложил во својот подрум.

Неговото семејство ќе го продава капакот на аукција следната недела, а препорачаната цена е од 10.000 до 15.000 долари.

Бил Панагопулос од компанијата „Александер окшнс“ рекол дека овој капак „гарантирано е еден од највпечатливите предмети што може да се додадат во колекција со реликвии од Втората светска војна бидејќи е дел од Хитлеровиот личен тоалет.

Ќе ви се допадне

Remake our Life! Recap (https://animefreak.ws/m/mjqy) Episode Full

Kanokon Specials Episode 13

Watch Urashima Tarou Episode 1

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Gfycat: https://gfycat.com/@kissanimemx

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimelol/about