Синот на Родни од „Сплетки“ пронајден мртов

By

Арчи, синот на глумецот Николас Линдхерст, познат како Родни од серијата „Сплетки“ (Only Fools and Horses), е пронајден мртов. Веста за смртта на 19-годишното момче ја пренесе „Дејли меил“ и пишува дека телото на Арчи е најдено неговиот стан. Повеќе детали не се објавени, а телото е дадено на обдукција за да се утврдат причините за смртта. 

 

Ќе ви се допадне