Скопската ЗОО ги кани скопјани на „Пинокио“ во Градскиот парк за 95 години постоење

By

Скопската Зоолошка градина ќе одбележи 95 години постоење со низа настани. Првиот настап – кино на отворено – ќе се одржи в недела со почеток во 20.30 со проекција на филмот „Пинокио“ во Градскиот парк на „Школка“.

Во текот на наредните месеции се планирани многубројни настани од едукативен и забавен карактер.

„Проекцијата на филмот е замислена како пикник, па секој треба да си понесе ќебенце. Ние ќе обезбедиме вода, сокови и кроасани за посетителите. Филмот ‘Пинокио’, кој беше номиниран во две категории за ‘Оскар’, е од жанрот фамилијарен/фантазија, а влезот за сите посетители ќе биде бесплатен. Се гледаме на ‘Школка’“, соопштија од ЗОО Скопје.

Ќе ви се допадне

Mahou no Angel Sweet Mint Episode 9

WCOStream: Fleet Girls Collection KanColle Movie Sequence anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch animes

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Angel Beats! Specials gogoanime Episode 2 haikyuu gogoanime

Blurb: https://www.blurb.com/user/gogoanimebe

Oyaaa: https://oyaaa.net/AnimeFreak