Снег во пролет низ цела Македонија

By

Од утринава речиси низ целава држава вее снег. Според метеоролозите времето до крајот на денешниот ден и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд а на планините и на повисоките места ќе врне снег.

Пообилни врнежи има в западните и северните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадраен. Од утре се очекува да дува повремено силен северен ветер со над 60 км на час.

Температурата во земјава ќе се движи во интервал од -3 до 4 наутро, а во текот на денот
максималната температура ќе достигне до 11 степени.

о Скопје денеска облачно време со услови за дожд и температура од -1 до 6 степени
Целзиусови.

Ќе ви се допадне

Happy Sugar Life (Dub) Episode 3

AnimeDao: Digimon Adventure tri. Confession (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao bleach

A day before us 2 Episode 15

Website https://animetv.cc: Watch Giovanni's Island animetv Episode Full watch anime online

Clozette: https://www.clozette.co/u/animefreakws

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimebe/