Три работи што секој бик треба да ги направи во мај

Ова е месец на бикот, па сега е време за промени. Ако сакате да го извлечете најдоброто од овој период, овие совети навистина ќе ви помогнат.

dobivaj vesti na viber

1. Ослободете се од обврска на 15 мај

Овој датум е совршен за да се ослободите од некоја обврска која не ви го прави животот подобар. Можеби ви е потребна промена на работното место, а можеби треба да се оддалечите од некој пријател. Ѕвездите се на ваша страна, па прекинете ја врската која не ви служи и продолжете со вашиот живот.

2. Прифатете покана за социјален настан на 19 мај

На овој датум вашите шанси да запознаете некој посебен се навистина големи. Може да станува збор за нова љубов, професионален контакт или пак нов пријател. Прифатете ја секоја покана на 19 мај. Ако не добиете ниту една, направете ваши планови. Ова може да води до неверојатна поврзаност.

3. Посветете се на нешто со пари на 29 мај

Вашата мисија за овој ден е да го искористите просторот што го направивте на 15. и да потрошите пари на некоја нова страст. Сакате да посетувате теретана и да се вратите во форма? Платете еден месец однапред. Загрижени сте дека вашето дете се плаши од вода? Запишете го на часови за пливање. Ако не можете да се одлучите, направете листа со работи што сакате да ги завршите, па замолете некој да ви помогне со изборот.

Scroll to Top