„Твитер“ им кажа на вработените дека доживотно можат да работат од дома

By

„Твитер“ на своите вработени им кажа дека можат доживотно да работат од дома ако сакаат се додека компанијата прави планови за иднината.

dobivaj vesti na viber

Ова дојде по соопштувањето дека мерките за работа од дома во времето на пандемијата на коронавирусот се покажале успешни. Сепак, секој кој сака, ќе може да се врати во канцеларија откако ќе бидат укинати рестриктивните мерки.

Пред неколку дена, „Фејсбук“ и Гугл“ кажаа дека нивниот персонал ќе работи од дома до крајот на годината.

„Во изминатите неколку недели се покажа дека можеме да работиме на овој начин. Затоа, ако нашите вработени имаат услови и сакаат да работат од дома засекогаш, ние ќе им го овозможиме тоа“, се вели во соопштението на „Твитер“, кој има над 4.000 вработени низ цел свет.

„Твитер“ ги затвори сите свои канцеларии во март и не планира да ги отвори најмалку до септември.

Ќе ви се допадне

tải sunwin

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin web

sunwin apk tải sunwin apk sunwin apk

game sunwin tải sunwin sunwin tài xỉu

sunwin