Утрово сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

By

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме со пообилен пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град.

Минималната температура ќе биде 20, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Во наредните денови, под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса до вторник ќе се задржи променливо облачно, наместа со пороен дожд и грмежи.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Cardfight!! Vanguard Gaiden: If animetv Episode 26 the god of high school animetv

Jormungand Season 2: Perfect Order Episode 12

number24 Recap (https://animeheaven.pro/m/dd83) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Spider Riders (Dub) aniwatch Episode 26 anime websites

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/kissanimemx-253959.html

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimelol