В сабота се отвораат организираните плажи во Грција

By

По препорака од надлежната комисија за заштита на јавното здравје, грчката влада одлучи дополнително олабавување на мерките и отворање на организираните плажи, дел од судовите, дел од центрите за дополнителна настава и училиштата за странски јазици.

В сабота, 8 мај, се отвораат организираните плажи, а од понеделник почнуваат со работа и дел од судовите, но и центрите за дополнителна настава и училиштата за странски јазици со физичко присуство на учениците, но само оние што се поврзани со испити или со полагањето државна матура за упис на факултет.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven one piece: Watch Black Clover (Dub) Episode 87

AnimeTV kisa anime tv: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animetv.cc/m/jaVV) Episode 13