(Видео) Абрамовиќ си купи суперјахта од 605 милиони долари

By

Газдата на фудбалскиот клуб Челси, Роман Абрамович, си купи суперјахта од 605 милиони долари. Снимки од неговата нова јахта се појавија во пристаништето Бремерхавен во Германија.

Тој веќе има една јахта, „Еклипс“ во вредност од 669 милиони долари. „Соларис“ е името на неговата нова јахта, која е опишана како најмоќната во светот. Таа е изградена со осум нивоа и има хелипад, место каде што може да слета хеликоптер.

Долга е 140 метри и на неа има 48 простории. Покрај 60 луѓе од екипажот, со неа може да патуваат и уште 35 патници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Know Your Yachts (@thebestofyachts)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SuperYachtFan (@superyachtfan)

Ќе ви се допадне

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Mahou Shoujo Nante Mouiidesukara Second Season Episode 12

Saber Rider and the Star Sheriffs Episode 51

AnimeHeaven: Fanren Xiu Xian Chuan Zhi Fanren Feng Qi Tian Nan anime episode 17 online free at https://animeheaven.pro anime online

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animeflix.nl

Buddypress: https://buddypress.org/members/kissanimemx/profile/