(Видео) Бајден повторно виден на јавно место без маска

By

Иако американскиот претседател Џо Бајден постојано ги повикува граѓаните да носат маски во затворени простории, самиот тој не се придржува до правилата што сака да ги наметне, пренесуваат светските медиуми.

Бајден повторно бил виден без маска на јавно место. Тој неколку дена ги мина на островот Нантакет, во Масачусетс, каде што бил снимен без заштитна маска во посета на неколку локали.

Бајден ги игнорирал бројните предупредувања кои стоеле на вратите дека е задолжително носење  маска.

Инаку, како што пренесува „Њујорк пост“, Бајден за Денот на благодарноста беше во посета на Нантакет, со семејството на имотот на милијардерот Дејвид Рубинштајн. Тој уште во февруари рече дека маските се неопходни да се носат во текот на целата година.

Во август пак рече дека е задолжително носење  маски во целата земја во наредните 3 месеци.

За потсетување, тој веќе еднаш беше виден без маска со сопругата за време на една посета на италијански ресторан во Вашингтон.

(Видео) Бајден во ресторан без маска, секретарката се обидувала да го извлече од одговорност

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime stream My Hero Academia

Tokyo Ghoul

watch anime dub High School DxD

animes online That Time I Got Reincarnated as a Slime