(Видео) Маж им се заканува на патниците и екипажот дека ќе го сруши авионот затоа што пилотот слетал во Белград

By

Маж од Данска на возраст од 40 години се обидел да упадне во кабината на пилотите во авионот и се заканил дека ќе го сруши само затоа што истиот бил пренасочен кон Србија и слетал на аеродромот во Белград. Авионот што летал од Тузла бил пренасочен поради маглата.

dobivaj vesti na viber

Мажот ги навредувал присутните, ги плукал тие околу него и ги туркал сите кои се обиделе да го совладаат и да го спречат да не отиде во кабината на пилотот. Двајца од обезбедувањето на крајот успеале да го совладаат и да го задржат.

Неговата сопруга се обидела да го смири. Таа му ја ставила и раката на уста за да го спречи да не плука по другите патници.

„Тргни се Захира, ќе те убијам и тебе. Мајката да ви ја ебам. Зошто молчите? Зошто ме носите во Србија? Не сакам да се смирам. Ќе се убијам и себе и жената и детето.  Ќе ви  ебам матер српска“, викал тој по сите во авионот.

И една од стјуардесите се обидела да го смири и го замолила да седне заради негова безбедност, но и заради безбедноста на другите патници. Но, тој продолжил да ја навредува и неа и да дава отпор на обезбедувањето.

На крајот обезбедувањето успеало да го собори на земја и да го уапси.

Ќе ви се допадне