(Видео) Два борбени авиона се судрија над Германија

By

Два борбени авиона „јурофајтер“ се судрија над Германија, во регионот Мекленбург-Ворпомерн. Тие се судрија  врз езерото Флисенси, во близина на градот Малшоу, пренесе „Билд“.

dobivaj vesti na viber

Информацијата за судирот на авионите ја потврдил и министерот за внатрешни работи и открил дека пилотите успешно се катапултирале од авионите. Според германските медиуми, едниот од пилотите бил веднаш бил пронајден жив во крошна од дрво. Тие пишуваат и дека парчиња од авионот паднале во населено подрачје, но дека нема повредени граѓани.

https://twitter.com/sotiridi/status/1143137171941089280

Ќе ви се допадне