(Видео) Израелката Нета се искрши по скали по настапот на Евровизија

By

Израелската евровизиска преставничка Нета, по настапот во првото полуфинале на музичкото натпреварување, падна по скалите зад сцената на Евровизија. Камерите што ги следат сите изведувачи го снимија моментот во кој таа паѓа, а видеото веднаш беше објавено на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

„Би требало да ги осветлат скалите, срамота“, стои во еден од коментарите покрај видеото.

За среќа, таа не се повреди при падот.

Ups Israel #eurovision2018 #netta #israel #lisbon #esc #eurovisionwinner2018 #toy

Posted by Morten Thomsen on Вторник, 08 мај 2018

Нета се пласираше во финалето на Евровизија што ќе се одржи в недела во арената „Алтис“ во Лисабон. Таа ја пее песната Тoy, специфична по битбоксот и кокодакањето на 25-годишната пејачка. Нета годинава е еден од фаворитите за победа на Евровизија.

Ќе ви се допадне