(ВИДЕО) Контролори во автобус претепаа дете затоа што немало билет

By

Контролори во автобус во Србија нападнале патник кој немал билет. Според коментарите на социјалните мрежи, момчето било малолетно и се враќало од училиште, а контролорите ги пречекориле овластувањата. Едниот од нив го стиснал и турнал момчето во обид да го собори, додека другиот ги спречувал луѓето да ги раздвојат. Двајцата контролори го извадиле надвор и го тепале.

dobivaj vesti na viber

По здобиените удари, момчето се згрчило и се обидувало да избега и да се извлече, но се онесвестило.

Evo kako kontrolori bus plus-a rešavaju problem sa mlađim putnikom bez validne karte za prevoz.

Posted by Nikolina Velić-Čitlučanin on Недела, 01 април 2018

Претходно од компанијата ,,Алекс” известија дека при инцидент во автобус , повредени се двајца контролори.Едниот се здобил со скршени прсти, а другиот бил удрен во окото.

По објавувањето на видеата на социјалните мрежи од компанијата известиле дека контролорот е суспендиран сè додека не се расчисти случајот.

Ќе ви се допадне

game sunwin tải sunwin apk sunwin

sun win

game sunwin sunwin sunwin web

tải sunwin

sun win