(Видео) Младата уметничка од Финска ја препеа „Јовано, Јованке“

By

Прекрасна преработка на „Јовано, Јованке“ на Вилма Талвити. Младата уметничка од Финска ги освои срцата на Македонците со својата преработка. За време на етноедукативните кампови имало балкански свирки. Песните од тие подрачја често се свиреле. „Сум ја чула ‘Јовано, Јованке’ многупати и некои други македонски песни и така се заинтересирав за песната. Ги сакам и приказната и мелодијата“ вели Талвити.

Појаснува дека на почетокот имала тешкотии со изговорот, но го усовршила со помош на слушање и вежбање други изведби на песната.

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Website https://animeflix.nl: Watch Shakugan no Shana: Season I (Dub) animeflix Episode 24 animeflix site

KissAnime: Human Crossing anime episode 13 online free at https://kissanime.mx watch anime free

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Yarabook: https://yarabook.com/1624524476538023_166644

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/359867