(Видео) Момче ја побара за сопруга својата девојка на натпреварот Вардар – Кил

By

Вчера, на полувремето од реванш-натпреварот меѓу „Вардар“ и „Кил“ во Скопје, Владимир ја побара за сопруга својата девојка Ирена. Додека седеа на трибините, тој клекна на колена и ѝ подари свршенички прстен, а Ирена не можеше да ги скрие изненадувањето и возбудата.

Видеото од романтичниот гест пред шестилјадната публика во салата „Јане Сандански“ беше објавено на фан-страницата на РК „Вардар“.

Честитки за Владимир и Ирена ❤️На реванш четвртфиналето меѓу Вардар и Кил, Владимир ја побара Ирена за сопруга…. и Ирена 100% се согласи 😍Им посакуваме многу среќа и успех!

Posted by RK Vardar on Недела, 29 април 2018

Ќе ви се допадне

AnimeTV animetv kimetsu no yaiba: Dr. Stone (Dub) Episode 24

AnimeHeaven anime heaven site: The Promised Neverland (https://animeheaven.pro/m/dO6n) Episode 12