(Видео) Музичар прооде по триесет години откако останал парализиран

By

Џеф Бесер, пејач и басист на американската метал група Possessed, за првпат прооде по триесет години откако останал парализиран. Тој во 1989 година бил двапати погоден во вооружен грабеж, по што повеќе не можел да оди. Од тогаш фронтменот бил врзан за својата инвалидска количка.

Бесер го објавил видеото во кое ги прави првите чекори по несреќата, со помош на роботски нозе. Снимката е објавена на 18 септември на страната на бендот на Инстаграм.

„Повторно проодев. Повторно одам за првпат по повеќе од 30 години со помош на роботска нога“, напишал Бесер, а другите членови од бендот му коментирале и му ја дале целата поддршка која му била потребна.

Ќе ви се допадне

Occultic;Nine (https://animeflix.nl/m/3deo) Episode 12

Website https://animedao.nl: Watch Legendary Idol Eriko animedao Episode 51 boku no hero academia animedao

AniWatch: OreImo. Specials anime episode 3 online free at https://aniwatch.pro anime stream

AnimeFreak: Steel Angel Kurumi 2 anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime freaks website

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/148020.page

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile