(Видео) Најмалиот телефон на светот е со големина на палец

By

Најмалиот мобилен телефон во светот е „занко“, а голем е колку палец. Дијагоналата на екранот му е 1,2 сантиметар, резолуцијата е 64х32, а целосната големина е 46,7 мм х 21 мм.

Во овој телефон може да сочувате 300 контакти и 50 СМС-пораки, а батеријата може да трае три дена. Доколку постојано зборувате на телефон, може да зборувате најмногу три часа без престан.

Телефонот чини 35 долари.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch Big Windup! (Dub) animeflv Episode 25 anime

KissAnime: Super YoYo anime episode 3 online free at https://kissanime.mx kissanime news

AnimeDao: Project A-Ko 3: Cinderella Rhapsody (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao death note

ANIMEFLIX: A3! Season Spring & Summer anime episode 12 online free at https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix

Ttlink: http://ttlink.com/animefreakws

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6