(Видео) Напад на Кинези во Скопје: Коронавирус, мрш од тука!

By

На социјалните мрежи кружи видео на кое се слуша како извесно лице вербално напаѓа и навредува кинески државјани во центарот на Скопје.

Тој ги снима од непосредна близина, додека тие молчат и не реагираат.

„Коронавирус, еј го ту Кина, мрш од тука. Корона, да ве е*** во уста короништа едни. Еве ги короништава, да ве е*** во уста. П***ви материна“, им вика мажот кој го снимил видеото.

Ќе ви се допадне