(Видео) Отплатил студентски долг од 40 милиони долари на цела генерација студенти

By

Милијардерот и филантроп Роберт Смит го отплатил студентскиот долг на цела генерација студенти во колеџот Морхаус, во износ од 40 милиони долари.

Околку 400 дипломци на колеџот во Атланта, во американската сојузна држава Џорџија, добиле нечоекувано голем подарок за крајот на школувањето, пренесува Investitor.me.

Пред да им го отплати долгот на студентите, овој технолошки инвеститор на истиот колеџ донирал 1,5 милиони долари. Морхаус е колеџот на кој студирале и борците за човекови права Мартин Лутер Кинг, режисерот Спајк Ли и актерот Самуел Л. Џексон.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak watch animes: Watch My Hero Academia Episode 3 (https://animefreak.ws/m/zjA/ep-3)

WCOStream wcostream one piece: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 3 (https://wcostream.cc/m/aBD1/ep-3)