(Видео) Папата падна по скали додека се качуваше на авион

By

Папата Франциск се сопна и падна на скалите додека се качуваше на авион во Грција. Поради силниот ветер, тој за момент забави и изгуби контрола.

На 4 декември католичкиот папа пристигна во тридневна посета на Грција, чија цел беше да ги зближи Римокатоличката и Источната православна црква. Тој побара прошка во име на Римокатоличката црква за грешките што доведоа до нејзино распаѓање. Папата се осврна и на маките на мигрантите заглавени во Грција, опишувајќи го тоа како „ужасна модерна Одисеја“.

За потсетување, во јули поглаварот на Светата столица беше подложен на тричасовна операција на дебелото црево, што предизвика шпекулации за неговото здравје.

Ќе ви се допадне

anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

WONDER EGG PRIORITY

free anime online ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime website ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime website Komi Can’t Communicate