(Видео) Пуштени топовите за снег во Маврово, почнува новата ски-сезона

By

Од синоќа во ски-центарот „Ресорт Маврово“ беа пуштени топовите за снег. Снегот беше пуштен на делови од ски-патеката под едноседот. Од управата рекоа дека се подготвени за новата сезона и се надеваат дека таа уште викендов ќе почне.

При крај е и изградбата на новата Трифкова колиба.

Видео/Мкд.мк

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Attack on Titan (Dub) Episode 22

SK8 the Infinity Episode 9

Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

dubbed anime JUJUTSU KAISEN (Dub)