(Видео) Руска група девојки ја пееа македонската “Ој Јано, Јано“

By

Руската  фолк група „Tamburitzans“  ја отпеа позната македоснка песна “Ој, Јано , Јано“ . Станува збор за познат руски фолк ансамбл кој на 7. април ја почнува турнејата во Америка и ќе има концерти во повеќе градови во САД. Песната ја отпеаа во едно сончево попладне во Сенкт Петерсбург . Присутните во одморалиштето Sunset Vistas биле воодушевени од изведбата, песната но и гласовите на младите девојки. Гледајте го виодеото:

Had a wonderful free day yesterday in St. Petersburg, FL. We had a mini performance at the Sunset Vistas for a small group of people.

Posted by Tamburitzans on Четврток, 07 март 2019

Ќе ви се допадне

english anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

sites to watch anime AnimeHeaven Bleach (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball Z (Dub) Episode 287

AnimeHeaven Attack on Titan (Dub) Episode 16

watch anime free AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom