(Видео) Силен земјотрес ја погоди Јапонија, луѓето бегале од Олимпиското село

By

Силен земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала, синоќа го погоди брегот на Јапонија. Како што пренесуваат светските медиуми, земјата се тресела 30 секунди, а лугето во паника, ги напуштале домовите и бегале од Олимпиското село.

Надлежните велат дека епицентарот на земјотресот бил на 40 километри од брегот на Јапонија, а најмногу го погодил брегот на префектурата Ибараки. Тие велат дека засега нема опасност од цунами. На „Твитер“ беа објавени фотографии и видеа од природната непогода.

Ќе ви се допадне

Watch Legend of the Millennium Dragon (Dub) Episode Full

Cells at Work!! (Dub) (https://animetv.cc/m/KOK0) Episode 8

Steins;Gate (Dub) (https://gogoanime.be/m/oYQO) Episode 24

Watch Case Closed Movie 4: Captured In Her Eyes Episode Full

Mydramalist: https://mydramalist.com/profile/animeflixnl

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/HKGTQUMQFMX2?relProf=1