(Видео) Убиство за „Блек Фрајдеј“

By

Во инцидент кој се случил во еден трговски центар во Алабама за време на „Блек Фрајдеј“, полицијата била принудена да пука во тинејџер, кој претходно ранил 18 годишно момче и 12 годишно девојче.

Како што јавува NBC Njuz, во најголемиот трговски центар во американскиот град Бирмингем, за време на големата распродажба, дошло до конфликт меѓу купувачите.

Тинејџерот извадил пиштол и почнал да пука во момчето со кое претходно бил во конфликт. Тој го извадил пиштолот за да пука оти момчето пред нос му земало неколку облеки на попуст, кој момчето ги планирало за себе.

(Фото) Продавниците под опсада, купувачите цела вечер чекаат во ред

Денес во Америка е  „Црн петок“ Black Friday, денот кога во Америка сите најголеми трговски ланци нудат огромни попусти.

„Црн петок“ се случува еднаш годишно и на овој ден продавниците даваат огромни попусти на робата.

За многумина ваквиот ден е само маркетиншко подметување. Сепак стотина илјадниципотрошувачи цела ноќ во редовите чекаат да влезат во продавниците и да купат од поевтините производи.

Ќе ви се допадне

KissAnime: Kiratto Pri☆chan Season 3 anime episode 40 online free at https://kissanime.mx watch animes

AnimeTV: Space Neko Theater anime episode Full online free at https://animetv.cc chain anime tv

Detroit Metal City: The Animated Series (https://animeflix.nl/m/BxY) Episode 12

Website https://aniwatch.pro: Watch Black Butler: Book of Circus aniwatch Episode 10 anime websites

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home

Mastodon: https://mastodon.social/@animeflixnl