(Видео) Владиката Јован скокна со падобран во чест на партијархот Порфириј

By

Владиката пакрачко-славонски Јован Ќилубрк, скокна со падобран во чест на доаѓањето на српскиот патријарх Порфириј во Беране. Тој со падобранот се спушти во манастирот Ѓурѓеви ступови, пишуваат црногорските медиуми.

Не е првпат владиката Јован да скока со падобран и да го привлече вниманието на јавноста. Тој е познат и како поет, рок-критичар, зборува три јазика, а студирал книжевност.

Црногорските медиуми пишуваат дека владиката Јован не е единствениот кој скока со падобра. Претходно и владиката Методије кој утре ќе биде устоличен во Беране скокал со падобран во Никшиќ.

Ќе ви се допадне

Website https://aniwatch.pro: Watch Mobile Suit Gundam 00 The Movie: A Wakening of the Trailblazer (Dub) aniwatch Episode Full dubbed anime

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Peace Maker Kurogane Episode 24

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897

Soundcloud: https://soundcloud.com/gogoanimelol