(Видео) Воз накитен со празнични светилки е хит во Англија

By

Празнично накитен воз веќе неколку дека се движи низ јужниот дел на Англија. Возот е покриен со неонски лед-светла и ќе биде украсен додека не завршат празниците.

„Овој настан почна во 2018 година и беше голем хит од самиот почеток. Лани не можеше да се одржи парада поради короната, па затоа е убаво да се види како повторно патува по нашето прекрасно крајбрежје помеѓу Пенгтон и Кингсвер“, вели фотографот Скот Вилијамс.

„Лично, јас сум голем обожавател на украсениот воз и сакам да го гледам и слушам. Го сакам и Божиќ, така што ова е нешто на што се радувам секоја година“, додал тој.

Ќе ви се допадне

stream anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime GoGoAnime My Hero Academia Season 4

gogo anime tv Record of Ragnarok

GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 8

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan Season 2