Викенд-хороскоп: Јарецот размислува за иднината, на Ракот му пречи друштво

By

Овен
Искористете го овој викенд за убаво дружење и излегување надвор. Потрудете се да ја разубавите вашата врска или брак и дајте му на партнерот незаборавно искуство што ќе ја разубави вашата врска.

Бик
Во текот на овие два дена Биковите најмногу ќе размислуваат за работата и обврските што ги очекуваат. Некои, конечно, ќе спроведат некои планови, кои се одложувани долго време. Можно е да бидете во контакт со соработници за време на викендот и да разговарате за работа.

Близнаци

Ве чека убав викенд. Родителите близнаци овие два дена може да ги поминат со децата. Излезете на некое убаво место во природа и уживајте. Некои Близнаци може да очекуваат бран креативност. Уживајте со ваши драги луѓе или најблиски и барајте правда друг пат.

Рак
Раковите претпочитаат да останат дома овој викенд. Посветете му се на вашето семејство или завршете ги сите домашни работи. Ќе уживате во друштво на вашето семејство и ќе уживате во секаков вид работа и разубавување на просторот за живеење.

Лав

Ќе бидете во движење. Викендот ќе го поминете во друштво, ќе шетате многу и можеби ќе сакате да посетите роднина. Некои Лавови ќе поминат време со добра книга или учење. Ќе се фокусирате на темата што ве интересира.

Девица

Размислувате за финансиите. Ќе излезете со план како и во што да ги вложите парите или како да добиете подобар приход. Еден повик може да промени многу планови за иднина.

Вага

Вагите ќе се посветат сами на себе. Ќе размислите за трансформација на сите полиња. Ќе направите нешто убаво за себе. Едноставно, ќе ги ставите работите на свое место. Вие самите на себе сте си во фокусот викендов.

Шкорпија
Можеби спиете помалку, така што некои ќе имаат проблеми со несоница. Вашата потсвест ќе биде под стрес. Ќе се однесувате мистериозно. Ќе комуницирате помалку со вашата околина. Викендов видете ја суштината на сè и водете се од својата интуиција. Вие тоа најдобро го знаете.

Стрелец

Очекувајте многу дружење и комуникација овој викенд. Можеби ќе разговарате со некого со кого не сте биле подолго време во контакт. Излезете, дружете се и заборавете на обврските што ве очекуваат.

Јарец
Размислувате за својата иднина, вашата кариера и вашиот статус воопшто. Ќе направите план и ќе се обидете да ставите некои работи на хартија викендов. Вашата сила се враќа и реализацијата на плановите е на повидок.

Водолија
Ќе посакате да патувате некаде. Некои ќе одат да учат и да ги почнат своите интелектуални способности. Може да се случи некој близок да побара помош, размислете дали ќе си скокнете себеси во стомак.

Риба

Можно е некој да ве повика да вратите некој голем долг. Вашите страсти се зголемени, затоа избегнувајте конфликти и обидете се да уживате.

Ќе ви се допадне