Во Кина казнети и отпуштени 30 функционери за кои се утврдило дека не реагирале соодветно на ширењето на коронавирусот

By

Над 30 функционери се казнети во Кина, а некои од нив заработиле и отказ, откако било утврдено дека не реагирале соодветно на најновиот пораст на бројот на заразени со коронавирус во земјата. Меѓу санкционираните има и градоначалници, началници на градски окрузи и членови на здравствени комисии, раководители на болници, раководители на аеродроми и туристички сектор.

Само во последните 24 часа биле забележани 94 случаи на заболени со опасниот вирус, велат од кинеската национална здравствена комисија.

Најновата епидемија поврзана е со аеродромот во источниот град Нанкинг, каде што помеѓу вработените се прошири делта-сојот од вирусот.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch Legend of Black Heaven animeflv Episode 13 free anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Thus Spoke Kishibe Rohan (Dub) gogoanime Episode 4 gogoanime 19

AnimeHeaven: Hello Jadoo Special: The Little Mermaid anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheavens

https://animedao.nl boku no hero academia season 4 animedao

Rsc gov: http://rsc.gov.vn/SitePages/faqDetail.aspx?item=961

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animefreakws