Чизкејк со три состојки

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

3 јајца
120 гр бело чоколадо
120 гр крем-сирење

Начин на подготовка:

Ставете ги јајцата во фрижидер добро да се изладат. Одвојте ги жолчките од белките. Загрејте ја рерната на 180 степени. На пареа истопете го белото чоколадо. Добро измешајте да добиете хомогена смеса. Во стопеното чоколадо додајте го кремсирот. Потоа додајте ги жолчките. Белките изматете ги додека не се стврднат и додајте ги во претходната смеса. Тестото истурете го калап намачкан со путер, а калапот ставете го во тепсија. Чизкејкот ќе биде воздушест ако во тепсијата ставите шолја врела вода – за време на печењето таа ќе испарува и ќе ја одржува влажноста. Печете околу 30 минути. Потоа оставете го да отстои уште околу 15 минути во исклучена рерна. Готовиот колач украсете го по желба и ставете го во фрижидер да се излади.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven Death Note

animeheaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011)

anime heaven Tokyo Revengers

AnimeHeaven Death Note

tải go88