Храна што ќе ви ја врати енергијата по Нова година

By

За да ги намалите стресот, уморот и малаксаноста, јадете повеќе говедско и пилешко месо, бадеми и овесни снегулки, велат нутриционистите. Тоа ќе ви ја врати енергијата. По празниците секој ден јадете по барем две варени јајца и повеќе спанаќ.

Нутриционистите препорачуваат да избегнувате масна и брза храна барем денес дена по празниците за да го исчистите организнмот.

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Scoopers animeheaven Episode Full animeheavens

AnimeFreak: Doraemon the Movie: Nobita's Dinosaur anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freak one piece

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Little Wizard Tao 2 (Dub) (https://4anime.biz/m/mnop) Episode 13

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1431946.page

Digg: https://digg.com/@flix-anime