Салата од туна и компири

By

Потребни состојки:

600 гр компири
1 поголема главица кромид
5 лажици маслиново масло
1 конзерва туна
сок од 1 лимон или 3 лажици оцет
малку бибер
сол по вкус
листови магдонос
150 гр мајонез по желба

Начин на подготовка:

Компирите излупете ги, исечете ги на коцки и згответе ги. Потоа изгмечете ги, додајте сечкан кромид и туната, заедно со маслото од конзервата. Додајте и малку маслиново масло, сол, бибер по вкус и магдонос. Измешајте ги состоијките и послужете ја салатата.

Ќе ви се допадне

Attack on Titan Season 2 (https://kissanimeonline.com/m/27V1) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime news

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 4 at website https://gogoanime.be gogoanime tower of god