Тарт со ванила и јаболка со лиснато тесто

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

Еден блок лиснато тесто
1,5 кг јаболка
3 ванили
6 лажици шеќер
слатка павлака

Начин на подготовка:

Во калап за печење ставете го претходно расуканото тесто, отстранете ги краевите и избоцкајте со виљушка. Излупените јаболка исечете ги на тенки парчиња и наредете ги врз тестото. Најубаво изгледа кога се наредени кружно. Измешајте ги ванилите и шеќерот и попрскајте ја сместа врз јаболката. Прелијте со малку слатка павлака. Печете 15 минути на 200 степени, па намалете на 180 степени и печете уште половина час. Пред крајот ставете уште малку слатка павлака и допечете го колачот.

Ќе ви се допадне

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animedao To Your Eternity

online anime AnimeDao Attack on Titan

sites to watch anime One Piece

free anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime to watch AnimeDao Attack on Titan Final Season Part 2

tải go88