Најефикасните вежби за топ тело за само 20 минути дома

By

Со мерките за претпазливост, ја избегнуваме теретаната, а сепак сите сакаме  да имаме вито и  обликувано тело. Токму фитнес инструкторката Памел Риф ни открива како тоа најлесно да го сториме во домашни услови со следните супер ефикасни вежби со времетрање од само 20 минути.

Истите се многу лесни за изведување, нема да ви биде потребна никаква опрема, скроени се за почетници и благодарение на истите, за краток временски период ќе добиете совршено обликувано тело. Едноставно вреди да се пробаат:

Ќе ви се допадне

Assassination Classroom (Dub) (https://animeplanet.cc/m/pZ88) Episode 22 at website https://animeplanet.cc boku no hero academia anime planet

Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animefreak.ws/m/OgdG) Episode 1 at website https://animefreak.ws. See more fire force animefreak