Босанка открива што ѝ помогнало да се излечи од рак

By

Неименувана читателка на еден босански портал им го испратила рецептот за кој тврди дека ѝ помогнал во лекувањето од рак. Таа тврди дека по неколку дена ѝ помогнал да се врати во живот. Таа имала рак на ендокрините жлезди и 20 дена била на апарати. Но, успеала да се излечи без операција и хемотерапија.

Жената напишала дека лекот е на база на ѓумбир и мед. За негова подготовка ви требаат два поголеми корења од ѓумбир. Тие треба да се исчистат и исечкаат на ситни парчиња, па да се измешаат со половина килограм домашен мед. Лекот се става во тегла и се консумира 3 до 4 пати на ден, по една лажичка.

При подготовката на лекот забрането е да се користи метална лажичка. Таа препорачува дрвена, пластична или керамичка лажичка.

Босанката тврди дека првите знаци на подобрување се појавуваат по 2-3 дена. Таа лекот го препорачува и на здрави луѓе.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream we bare bears: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

GoGoAnime gogoanime haikyuu: Attack on Titan (Dub) (https://gogoanime.be/m/WZGd) Episode 25