Чај од ѓумбир и црн пипер за детоксикација

By

Комбинацијата од ѓумбир и црн пипер ги прочистува дишните патишта и помага за детоксикација на целиот организам.

Резултатите од овој пијалак ќе ги почувствувате за неколку дена.

Kако се подготвува:

Истурете две шолји вода во тенџере и додајте осум парчиња ѓумбир и една лажица црн пипер во зрна. Затворете го тенџерето и оставете го на оган 5-7 минути.

Готовиот пијалак измешајте го, процедете и засладете со малку мед.

Можете да пиете 3-4 шолји дневно.

 

Ќе ви се допадне