Чај од кромид и мед против синуси

By

Еден од најефикасните домашни лекови за синуси се подготвува од кромид и мед. За да го подготвите овој чај ви требаат ½ чаша мед, ½ чаша сок од лимон, 5 до 7 ротквици, 1 мала главица црвен кромид и 6 чешниња лук. Добро измијте го зеленчукот па исечете го на четвртинки. Ставете сè во блендер и миксајте кратко додека да добиете изедначена смеса. Оваа смеса ставете ја во стаклена тегла и чувајте ја во фрижидер.

dobivaj vesti na viber

Се препорачува возрасни да пијат по 2 супени лажици дневно, една наутро една навечер, а децата максимум 2 мали лажички, една наутро една навечер.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 11

anime websites GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

Pokémon Journeys: The Series Episode 86

GoGoAnime Mother of the Goddess’ Dormitory

tải go88