Со едноставен трик против стрии

By

Лекарите велат дека постои едноставен трик со кој можете да се ослободите или да ги намалите стриите, а потребен ви е само лимон.

Исцедете лимон, па нанесете го на телото на местата каде што имате стрии. Масирајте го местото со кружни движења. Потоа, оставете го лимонот да се впие во кожата. По 10 минути исплакнете го местото со топла вода. Оваа постапка повторувајте ја два пати дневно, најмалку еден месец за да има резултати. Доколку сакате, во лимоновиот сок можете да ставите неколку капки маслиново масло.

Ќе ви се допадне

4Anime persona 4 the animation free: Watch Naruto Episode 199 (https://4anime.biz/m/nMxR/ep-199)

AniWatch watch anime dub: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full (https://aniwatch.pro/m/dWXo/ep-1)