Исчистете го организмот од токсини со едноставна диета

By

Кога ќе почнете детокс-диета многу често заедно со токсините ги уништувате и корисните материи. Затоа диетата за детоксикација не треба да се држи повеќе од 2 пати годишно.

Ние ви нудиме 7-дневен детокс-систем.

Понеделник: Течности во големи количини: вода, сокови, коктели и чаеви.
Вторник: Јадете плодови богати со влакна: манго, праски, банани. 
Среда: зелен зеленчук: марула, спанаќ и сл.
Четврток: ориз, брокула и моркови во варена форма
Петокот кон менито од четврток додадете ореви, а во саботата кон менито од петок додадете јогурт и житарици. Во последниот ден од диетата јадете риба.

Можете да консумирате секојдневно прочистена вода: во негазирана вода додадете сечкани зеленчук и овошје. Соодветни се следниве комбинации: краставица и нане, лимон, јагода и киви, лубеница, цимет и јаболко, цимет и грејпфрут.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak my hero academia animefreak: Watch Fire Force Season 2 Episode 22 (https://animefreak.ws/m/1KrW/ep-22)

ANIMEFLIX animeflix dragon ball super: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 2 (https://animeflix.nl/m/0eeb/ep-2)