Како изгледа сексот за кој сонуваат дури 73 отсто од мажите?

By

Има една работа што посебно ги привлекува.

Верувале или не, новото истражување, кое го спровела една фабрика за кондоми, потврдило дека дури 73 % од посилната половина сакаат да пробаат секс под туш.

Иако водењето љубов на трпезариската маса или на мекиот тепих пред каминот звучи ужасно секси (можно е затоа што гледаме премногу филмови), повеќе од половина од мажите тврдат дека сексот под туш, едноставно, не може да се надмине. Освен тоа, дури 62 % од испитаниците рекле дека попрво би имаше секс под туш отколку во авионски тоалет.

Кога подобро ќе размислиме, машката опсесија кон сексот под туш и не е така бесмислена. Мораме да се тушираме, па зошто таа должност да не ја зачиниме со оргазам? Оние што го испробале ова тврдат дека местото како да е создадено за страст и уживање, а 81 % од нив тврдат дека би го повториле тоа искуство.

Кога станува збор за годишната доба идеална за оваа активност, 56 % од нив се сложиле дека сексот под туш е идеален во лето.

Сепак, иако летото заврши, искористете ги последните топли денови и заштедете вода туширајќи се заедно. Така ќе се избањате, освежите и ќе се опуштите, сето тоа во страсна прегратка на својот партнер, кој, според резултатите на ова истражување, и тоа како ќе се израдува.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime kissanime tv: Black Clover (Dub) (https://gogoanime.be/m/v0E6) Episode 149

WCOStream wcostream amazing world of gumball: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 6