Кромид и лимон против проширени вени

By

Многу луѓе имаат проблемо со проширени вени, а тоа може да се реши со народен лек, направен од две состојки – лимон и кромид. Потрени се 250 гр. кромид и 15 лимони.

Најпрво изблендирајте го кромидот. Додајте ги добро измиените лимони (со кора) и повторно изблендирајте за да добиете мазна смеса. Ставете ја кашата во тегла, но не ја затворајте теглата со капакот, туку покријте ја со газа.

Земајте еднаш дневно по една супена лажица од оваа смеса заедно со чаша топла вода. Чувајте ја смесата во фрижидерот и консумирајте ја редовно.

Ќе ви се допадне