Напивка која го топи салото на стомак само за 7 дена

By

Оваа напивка се покажа како многу ефикасна за слабеење и се препорачуваа речиси секогаш кога постои проблем со празнење на цревата.

Секако, потребно е повеќе да се движите и поздраво да се храните.

Освен што е добра за слабеење, позитивно делува и општото здравје.

Чиа семето поволно влијае врз општото здравје бидејќи содржи доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и диетални влакна.

Делува како антиоксиданс и се бори против слободните радикали.

Лимонот содржи витамин Ц и минерали како калциум, калиум, магнезиум, железо.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 лимон – сок

1 супена лажица чиа семе

Пијте од ова секое утро и ефектот ќе биде видлив.

Ќе ви се допадне