Ослабете 10 килограми за седум дена

By

Брзата диета со јајца ја препорачуваат нутриционистите, но само ако претходно се консултирате со лекар. Со оваа строга диета ќе ослабете, но ќе ви се подобри видот и здравјето на кожата и косата, велат тие. За време на диетата, освен пропишаните состојки, можете да конзумирате вода, кафе и чаеви без шеќер во неограничени количини.

Ден прв

Појадок: 2 портокали, 2 тврдо варени јајца, 1 чаша обезмастено млеко

Ручек: чаша јогурт, 300 гр варени или печени пилешки гради

Вечера: 200 гр варено или печено пилешко месо, 1 варено јајце, 1 портокал

Втор ден

Појадок: 2 тврдо варени јајца и чаша вода со неколку капки свеж лимонов сок

Ручек: 200 гр печена риба, 1 грејпфрут

Вечера: 3 тврдо варени јајца

Ден трети

Појадок: 2 тврдо варени јајца, 1 чаша сок од портокал

Ручек: 200 гр варено или печено говедско месо со зеленчук, 1 портокал

Вечера: 3 тврдо варени јајца

Ден четврти

Појадок: омлет од 3 јајца со кромид или зелени зачини по ваш избор, кафе со млеко

Ручек: 200 гр варено или печено говедско месо, 1 портокал

Вечера: 1 варено јајце, 2 портокали

Ден петти

Појадок: 2 тврдо варени јајца, салата од моркови со кисела павлака

Ручек: 2 сурови рендани моркови, 1 портокал

Вечера: 1 тврдо варено јајце и 200 гр печена риба

Ден шести

Појадок: 1 чаша јогурт, 1 портокал

Ручек: 2 тврдо варени јајца, 2 портокали

Вечера: чаша растителен чај

Ден седми

Појадок: 2 тврдо варени јајца, половина портокал

Ручек: 200 гр варено или печено говедско месо, половина портокал, 1 јаболко

Вечера: 1 чаша кисело млеко

Ќе ви се допадне