Печеното јаболко е најдобар лек за грло

By

Печените јаболка се одличен лек против болно грло, а кога ги јадете најважно е да не бидат жешки, туку умерено топли, вели професор Хадемар Банкхофер, експерт за здрава храна и исхрана од Виена.

„Проблемите со болното грло може да се намалат со три печени јаболка, кои треба да се јадат едно по друго. За време на печењето, во јаболката се создаваат посебни соединенија на ензими и биоактивни супстанции. Овие соединенија во слузницата на устата, грлото и гласните жици ја активираат способноста на телото само да се излечи“, тврди професорот Банкхофер.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Early Reins anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero

Website https://animepahe.cc: Watch Mardock Scramble: The First Compression animepahe Episode Full anime sites

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AnimeFreak: Ghost Hound (Dub) anime episode 22 online free at https://animefreak.ws anime sites

Helpforenglish: https://www.helpforenglish.cz/profile/207839-animefreakws

Vingle: https://www.vingle.net/animeflixnl