Пијалок со кој следното утро ќе се почувствувате пола килограм полесни

By

Овој пијалок се пие по вечерата, најдоцна во шест, а истиот ќе му помогне на организмот полесно да ја свари храната.

Ако овој напиток го пиете месец дена, ќе приметите не само дека килограмите ви се топат, туку дека и самиот метаболизам работи побрзо, а организмот станува поотопорен.

Потребни ви се следните состојки:

– пола цеден лимон

– кашичка исецкана магдонос

– малку цимет

– 2.5 децилитри вода

– може и лажичка мед

Подготовка:

Тие кои пробале сигурно следното утро се почувствувале половина килограм полесни. Нема да се чувствувате повеќе надувани или отечени.

Препорачливо е ако сакате да постигнете максимален резултат наместо вечера, да го испиете само овој пијалок.

 

 

 

Ќе ви се допадне