Тајниот рецепт за брзо слабеење

By

На нашето тело му е потребна маснотија за нормално да функционира, но само мал процент маснотија. Премногу маснотија значи кардиоваскуларни болести, дијабетес…Најопасна е маснотијата околу стомакот затоа што може да се прошири и на органите и да ја ослабе нивната функција.

Идеален процент маснотија за мажите е од 12-15 %, а за жените од 25-28%.

Рецепт кој ќе ви помогне да се решите од вишокот:

Потребни состојки:

1 лажица цимет

2 лажици мед

250 мл вода

Проварете ја водата, штом ќе проврие во неа додадете го циметот и добро промешајте. Оставете да се олади, па додајте го медот. Половина од течноста испијте ја пред спиење, а остатокот штом ќе се разбудите.

Ќе ви се допадне