(Видео) Шестминутен тренинг за истегнување на телото и ослободување од стресот

By

Истегнувањето на телото е важно за да се остане во добра форма.

Во новото видео, Памела Рајф прикажува 6-минутни вежби со помош на кои се ослободува од стресот и напнатоста од мускулите поради лошото држење на телото.

Вежбите се многу лесни и не е потребна никаква опрема.

Ќе ви се допадне

AniWatch watch animes: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 18 (https://aniwatch.pro/m/PGpJ/ep-18)

AnimeHeaven watch anime dub: Watch Naruto (Dub) Episode 149