За две минути исчистете го организмот со домашна каша

By

Јасно е дека дигестивниот систем е многу сложен систем во кој се извршуваат разни функции во исто време и дека потребно е да се води сметка за него и неговата состојба за да не дојде до развој на некои заболувања.

За ова да се спречи, експертите советуваат да почнеме да јадеме исклучиво здрава храна, но и сите шест месеци да правиме детоксикација на организмот.

Детоксикацијата на организмот можете да го направите доколку го направите овој природен лек.

Потребни ви се:

  • 5 лажички зовриена вода
  • 150 грама сливи
  • 150 грама урма

Подготовка:

Кога водата ќе ја зовриете, во неа додајте ги другите состојки и оставете смесата да се готви 15 минути. По тоа време, смесата оладете ја.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

gogoanime pro Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Tokyo Ghoul Episode 7

GoGoAnime Death Note (Dub)

One-Punch Man