Дури и жена ми се увери дека 8 секунди е долго време: Хрватите се пошегуваа на своја сметка по денешниот земјотрес

By

Утринава силен земјотрес со магнитуда од 4,6 степени по Рихтер ја погоди Хрватска со епицентар во Јабука во регионот Цетина. И покрај стресот некои од жителите  решија да се пошегуваат на своја сметка.

Познатиот хрватски хармоникаш Марино Франчишевиќ од Сплит беше меѓу првите кои напишаа  духовита објава на Фејсбук.

„Дури и мојата сопруга се увери дека 8 секунди е долго време“, напиша тој.

„Вие сте среќен човек, јас се разведов поради 15 секунди“, стои во еден од коментарите на неговата објава.

Земјотресот во Далмација нанесе и материјална штета во некои делови од регионот.

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Outlaw Star 4anime Episode Full watch anime online

The Island of Giant Insects Movie (Dub) Episode Full

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Dae Jang Geum: Jang Geum's Dream 2 Episode 26